1. A

Školní rok 2022/2023

ÚNOR 2023

Stavíme ze stavebnic v pracovních činnostech. V českém jazyce propojujeme velká a malá písmena, čteme ve dvojicích a odměnou je nám další díl našeho „Pepy“. Velmi se nám líbila ukázka parkouru v tělocvičně a na „Den účesů“ jsme byli skvěle připraveni.

LEDEN 2023

V tělocviku si rádi hrajeme s padákem. Na procvičování prstíků je stále oblíbená plastelína a tvoření z ní. Užili jsme si i  „Den dvojčat“ a hlavně poslední den v lednu, kdy jsme byli na „listování“ a pak jsme dostali naše první vysvědčení.

PROSINEC 2022

Prosinec se u nás ve třídě nesl v duchu adventu, Mikuláše a příprav na Vánoce. Přestože jsme měli z návštěvy Mikuláše velký respekt, vše dobře dopadlo. Zvládli jsme si udělat celý projektový den „Škola pro andílky“. Navštívily nás i Lucky a my jsme si užívali předvánoční atmosféru, zkoušeli „péct“ vanilkové rohlíčky z plastelíny, vyrobili si betlém i vánoční svícen. Zažili jsme předvánoční zpívání koled na schodišti i vánoční besídku ve třídě s příjemnou atmosférou a spoustou dárečků.

 

 

LISTOPAD 2022

V listopadu jsme se pustili do písmenek už ve velkém stylu. Skládali jsme je, modelovali, četli, psali, tvořili. Navštívili jsme knihovnu a užili jsme si svátek sv.Martina.

 

ŘÍJEN 2022

Na začátku října jsme navštívili divadelní představení Včelí medvídci. Celý měsíc říjen se u nás ve třídě nesl v duchu podzimu. Udělali jsme si výstavu ovoce a zeleniny, zahráli si pohádku O řepě, oslavili Svátek stromů, naučili se některé stromy poznávat a taky jsme hodně zkoumali listy. V matematice už krásně porovnáváme čísla do 5 a učíme se sčítat. Umíme už tři nová písmenka a dokonce je skládáme do slabiky.

 

ZÁŘÍ 2022

  1. září se stalo 24 dětí žáčky 1.A.  11 holek a 13 kluků se společně s třídním maskotem Pepou bude učit číst, psát a počítat.