Zátopkova pětka

V pátek 5. 10. 2018 se v Hroznové Lhotě konal 21.ročník závodu Emila Zátopka – ZÁTOPKOVA PĚTKA.
Byl krásný slunečný podzimní den a 25 žáků ze druhých, třetích, čtvrtých a pátých tříd, kteří v tělesné výchově zaběhli 200 metrů v nejlepším čase, se vydalo soutěžit do Hroznové Lhoty za asistence paní učitelky Soni Procházkové a Anny Soukalové.
Zátopkova pětka je štafetový běh družstev žáků I. stupně základních škol, závodí 25 žáků, z toho musí být 10 žákyň. Každý žák běží 200m se štafetovým kolíkem, který si v cíli předávají.
„Zaber! Přidej! Do toho!“ Tyto pokřiky se slévaly, násobily a ozývaly desítkami decibelů ze školního hřiště .
Atmosféra podobná závodům formule 1 vyburcovala přes tři sta závodníků k těm nejlepším výkonům.
Tento závod je výjimečný tím, že všichni závodníci na všechny vidí a po celou dobu závodu se neuvěřitelně povzbuzují. Kdo to nezažil, nedokáže si to představit. Všechny děti týdny trénují, vymýšlí taktiku a zlepšují se.
Samotný závod, kterého se letos zúčastnilo 13 škol, pak byl doslova výbuchem energie.
A jak to nakonec dopadlo?
Naše škola obsadila 3. místo z pěti městských škol a celkově ze třinácti škol 5. místo. Na vyhlášení jsme za odměnu dostali pohár, diplom a míč. A každý soutěžící ještě obdržel malé občerstvení.
Všem účastníkům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů a štěstí v dalších sportovních soutěžích.