3. A

3.A

ČERVEN 2019

V posledním školním měsíci nás čekalo závěrečné plavání a závody. Na stupíncích vítězů z naší třídy skončila Sára Koníčková, Daniel Mizerík, Patrik Svoboda, Daniel Šebesta  i Filip Wolf. Hned druhý den jsme jeli na báječný výlet do Břeclavi. V parku Hájenka na nás čekal program Pevnost Boyard a poté lanové centrum. Všechny děti byly velmi odvážné a spousta z nás se pustila na nejtěžší lanovou dráhu.

Proběhlo také vyhlášení branného závodu, kde se naše týmy umístily na prvním a třetím místě ve své kategorii.

 

KVĚTEN 2019

V měsíci květnu jsme měli hned několik akcí, např. program o našem chytrém těle, který byl moc povedený. Výborný byl i zážitkový stan s vesmírnou tématikou. Protože učení ke konci školního roku už vrcholí a únava stoupá, uvítali jsme i odpočinkový den na Den dětí, kdy si pro nás starší spolužáci nachystali na školním hřišti soutěže a poté jsme se přesunuli na koncert Ziggyho Horvátha.

 

DUBEN 2019

V tomto jarním měsíci jsme si užívali plavání v bazénu v Ratíškovicích. Máme za sebou také dopravní výchovu na školním hřišti i s jízdou zručnosti na kolech.

 

BŘEZEN 2019

Březen – měsíc knih. Zaměřili jsme se na přípravu Noci s Andersenem, čtení pohádek, kreslení příběhů. I nadále stále procvičujeme vyjmenovaná slova a hrajeme si s nimi.

 

ÚNOR 2019

V únoru jsme se zaměřili na téma Vesmír, které nás velmi zaujalo nejen v prvouce, ale prolínalo i výtvarnou výchovou a pracovními činnostmi. V matematice jsme si v geometrii vyzkoušeli práci s novými destičkami geoboardy. Starší spolužáci si pro nás připravili krátké vystoupení, na kterém se nám představili jako řečtí bohové.

LEDEN 2019

Leden je ve 3.A měsíc zimních radovánek, takže kromě učení je to hlavně bobování, hry na sněhu a bruslení. A občas si odpočineme při dobré knížce ve čtenářských dílnách.

PROSINEC 2018

5.prosince nás navštívil Mikuláš se svou partou. Užili jsme si i vánoční zpívání na schodech s kamarády z jiných tříd a hlavně vánoční besídku ve třídě.

 

LISTOPAD 2018

Tento měsíc jsme zahájili v knihovně besedou s paní spisovatelkou Zuzanou Pospíšilovou. V polovině listopadu jsme jeli do Slováckého divadla v Uherském Hradišti na pohádkový muzikál Anička a bylinkové kouzlo a do školy k nám zavítal s programem listování Lukáš Hejlík, tentokrát s knihou Příhody strýčka Ludvíka.

V závěru měsíce jsme se zúčastnili preventivního programu Pravidla a co já.

 

ŘÍJEN 2018

V říjnu jsme se v prvouce hodně učili o naší obci a na závěr jsme vyrazili na vycházku po zajímavostech Vracova.

I nadále kouzlíme, objevujeme a děláme pokusy. Ve čtení využíváme novou učebnu – čítárnu, kam chodíme na čtenářské dílny. Poslední říjnový týden probíhal v duchu projektu – 100 let republiky a končil dnem otevřených dveří, kdy se na nás přišli podívat naši blízcí.

 

 

ZÁŘÍ 2018

Po krásných a slunečných prázdninách se z nás stali třeťáci. Je nás stále 24 a letos se těšíme převážně na vyjmenovaná slova, angličtinu, počítání do tisíce a samozřejmě tělocvik. Aby učení byla i zábava, budeme tento rok pracovat na projektu „Kouzelníci“.

V září jsme si zopakovali vše, co už umíme ze 2.třídy a v rámci prvouky i jiných předmětů si pohráli s projektem „Chodec“.

2.A

ČERVEN 2018

Den dětí jsme oslavili Branným závodem a opékáním špekáčků. V tomto měsíci rovněž proběhla ročníková pěvecká soutěž Vracovský slavíček. Z naší třídy se na prvním místě umístila Sára Koníčková, na druhém Natálie Křížková a o třetí místo se dělila Stella Šimková s Terezou Lopraisovou. I závěrečná hodina plavání byla ve stylu závodů. Z holek byla na prvním místě Sára Koníčková, z chlapců byl první Daniel Mizerík a třetí Patrik Svoboda.

Konec školy se musí oslavit také pořádným výletem a tak jsme se vydali do Dinoparku a zooparku Vyškov. Nejdříve jsme si prošli menší zoologickou zahradu a pak se vláčkem vydali mezi dinosaury. Bylo velké horko, ale i tak se nám výlet moc líbil. Díky sponzorskému daru rodičů si každý vezl domů vajíčko s dinosaurem.

 

KVĚTEN 2018

V květnu jsme trošku opožděně oslavovali Den země. Vydali jsme se pěšky na bzenecký hrad. Po cestě nás čekaly úkoly s tématikou přírody a na konci cesty jsme objevili poklad. Zpět do Vracova jsme se svezli vlakem.

V tomto měsíci jsme si užili také preventivní program zaměřený na zdravou stravu. Stále jezdíme v tělocviku na plavání, odpočívali jsme při pyžamovém dni a četli si pohádky a na konci měsíce nás navštívila paní knihovnice s novými knihami.

 

 

DUBEN 2018

I tento měsíc se zdokonalujeme v plavání. Hodně jsme trénovali naše vystoupení na Školní akademii a poslední pátek v měsíci jsme náš tanec s lahvemi všem předvedli. Užili jsme si i týden různého oblečení, např. den v sukních, v košilích, v bláznivém oblečení apod.

 

 

BŘEZEN 2018

V březnu nás ve třídě dost chybělo, protože jsme byli hodně nemocní. Přesto jsme se všichni stihli uzdravit na naše první plavání. Plavčíci si nás vyzkoušeli a rozdělili do skupinek podle dovedností a příště už začne pořádný trénink.

 

ÚNOR 2018

Měsíc únor byl u nás ve třídě ve znamení olympiády. Fandili jsme našim sportovcům a sledovali jejich výkony.

V pracovních činnostech jsme si stavěli zajímavé objekty ze stavebnic.

 

 

LEDEN 2018

V lednu jsme si užívali v tělesné výchově hlavně bruslení na stadionu.

V polovině ledna jsme navštívili kino Panorama v Kyjově. Měli pro nás připravenou novou pohádku Čertoviny. V prvouce jsme se učili o lidském těle a tak jsme zkoušeli s tímto tématem experimentovat i v pracovních činnostech. Posledního ledna jsme se nemohli dočkat poslední hodiny, kdy jsme dostali vysvědčení.

 

 

PROSINEC 2017

Měsíc prosinec se u nás ve třídě nesl v duchu blížících se Vánoc. Navštívil nás Mikuláš a na svátek sv.Lucie tzv.“lucky“. Začali jsme si zkoušet i malé čtenářské dílny, práci ve skupině ve výtvarné výchově. V předvánočním týdnu jsme si všichni společně zazpívali koledy v jídelně školy a pak už nás čekala jen vánoční besídka.

 

 

 

LISTOPAD 2017

V listopadu jsme měli preventivní program o odlišnostech mezi lidmi s názvem Létající koberec.

Znovu jsme zavítali do knihovny na besedu s panem spisovatelem Janem Opatřilem a jeho knihách o kapříkovi Metlíkovi.

 

ŘÍJEN 2017

V říjnu jsme se vypravili do knihovny na besedu s tématem: Večerníček.

Navštívili jsme Slovácké divadlo v Uherském Hradišti. Pohádka Špalíček veršů a pohádek s postavou Květušky a babice Zimice se nám velmi líbila.

Vyzkoušeli jsme tandemovou výuku z českého jazyka, splnili spoustu úkolů a hlavně si zkusili i spolupráci s kamarády z 2.B.

V jídelně si pro nás paní kuchařky připravily bramborové speciality i s výstavou a ochutnávkou.

 

ZÁŘÍ 2017

4.září se z nás stali druháčci. Školní rok jsme zahájili ve stejné sestavě, v jaké jsme se v první třídě rozešli. Je nás tedy 24 žáčků – 12 dívek a 12 chlapců.

V pátek 22.9. jsme strávili dopoledne na školním hřišti. Přišli za námi fotbalisté, aby jsme si vyzkoušeli, co všechno se dá ve fotbale zažít. A bylo to opravdu super.

V tomto měsící jsme vyučování trávili hlavně opakováním učiva, zapomenutých písmen a společnými hrami. Začali jsme se učit abecedu a v matematice začínáme počítat s přechodem přes desítku.

1.A

ČERVEN 2017

Měsíc červen je ve znamení mnoha školních akcí a aktivit, ale také těšením se na prázdniny. 1.června slaví děti svůj svátek a my jsme ho oslavili Branným závodem.

Proběhl i Den otevřených dveří, kdy se na nás přišli podívat rodiče a kamarádi, navštívila nás mateřská školka a vyrazili jsme na výlet. 7.června jsme jeli do ZOO Hodonín, kde jsme si prohlédli zvířátka, nakoupili suvenýry, vydatně posvačili a pak už nás autobus převezl na Pirátskou plavbu do přístaviště. Po seznámení s pirátem Černovousem jsme se pirátsky pomalovali, vyzbrojili se pistolkami a už se plulo. Vyzkoušeli jsme si i činnost kormidelníka a nakonec jsme našli i poklad. Všechno jsme si moc užili.

No a protože už jsou z nás zdatní čtenáři, tak jsme navštívili knihovnu, kde nás paní knihovnice po složení čtenářské zkoušky všechny pasovala na rytíře – čtenáře.

KVĚTEN 2017

Květen jsme zahájili preventivním programem s názvem Můj kamarád, kdy jsme si dvě hodiny povídali, malovali a tvořili na téma o přátelství. Školní akce „Bláznivé účesy“ jsme se zúčastnili skoro všichni a někteří byli opravdu velmi tvořivý.

Koncem května jsme si užili „Barevný týden“. V pondělí jsme přišli v oranžové barvě, v úterý v károvaném oblečení, ve středu vládla šedá, ve čtvrtek květinové vzory a pátek byl ve znamení zelené barvy.

 

 

 

DUBEN 2017

Začátkem měsíce jsme se vypravili na naši první delší cestu. Jeli jsme do brněnského divadla Radost na představení  „Broučci“. Krásně jsme se na to oblékli, maminky nám nabalily svačinky a my už jsme si to jen užívali. Pohádka se nám moc líbila. Hned druhý den jsme s předstihem slavili Den Země. Nejprve jsme vyrazili na vycházku a plnili úkoly „jarního lovce“, cesta nám rychle utíkala a když jsme dorazili na stadion, už tam na nás čekalo poučné i zábavné vystoupení s dravci skupiny Seiferos. Byli jsme moc spokojeni, jen počasí si příště musíme objednat o něco lepší – byla totiž velká zima.

Před Velikonocemi k nám zavítalo Ovocentrum s postavou Mrkvouna. Dozvěděli jsme se mnoho nového o ovoci a vitamínech.

Těsně před Velikonocemi jsme se vypravili na výlet do Strážnice na program Fašaňky, fašaňky, Velká noc ide. Krásný program se spoustou zvyků. Opět jsme se dozvěděli, co ještě nevíme, některé věci jsme si i vyzkoušeli, zatancovali jsme si s masopustními maskami, podívali se, jak se vyrábí píšťalky, pletou pomlázky, malují kraslice. Ve skanzenu se nám moc líbilo.

 

 

BŘEZEN 2017

V březnu jsme si užívali jarní prázdniny, ale ještě před nimi jsme si vyzkoušeli modelování z marcipánu. Blíží se svátky jara a tak jsme modelovali slepičku s vajíčky. Krásně se nám to dařilo a také nám to moc chutnalo.

 

 

 

 

ÚNOR 2017

V tomto měsíci se ve škole konal karnevalový den a skoro všichni jsme toho využili a přinesli si nějaký kostým. Věnovali jsme se projektu Zdravé zoubky a naučili se, jak máme o své zuby pečovat.

A ještě pár fotek z některých vyučovacích hodin – v tělocviku si moc rádi hrajeme s padákem, v pracovních činnostech byla příjemnou změnou stavba domečků, v prvouce nás nadchlo nacvičování divadelních představení pro ostatní spolužáky.

 

 

LEDEN 2017

Měsíc leden byl především ve znamení sněhových radovánek. V tělocviku jsme vyrazili sáňkovat. V prvouce jsme se začali učit o lidském těle a zahráli si spoustu her. Ani nám se nevyhnula vysoká nemocnost a tak nás občas bylo ve třídě jen malinko. Závěr měsíce byl pro nás, prvňáčky, hodně důležitý, protože jsme dostali svoje první vysvědčení. A všichni na něm našli jen samé jedničky.

 

 

PROSINEC 2016

V tomto předvánočním čase nás navštívil Mikuláš s čerty a andílky, oslavili jsme i „Lucii“. Celá třída si užila i slavnostní předvánoční oběd s obsluhou žáků ze střední školy ze Bzence, který nám moc chutnal. A pak už jsme se těšili na Vánoce. V posledním předvánočním týdnu jsme si chodili zazpívat na školní schodiště vánoční písně a koledy se svými kamarády z přípravné třídy a z druhého a třetího ročníku. V úterý jsme ještě stihli výchovný koncert skupiny Marbo. Poslední školní den v tomto roce jsme si udělali vánoční besídku plnou her a nakonec na nás pod stromečkem čekali i nějaké dárečky.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

LISTOPAD 2016

Tento měsíc byl pro nás moc významný. Všichni jsme zvládli čtení prvních písmen i slabik a tak jsme mohli získat Slabikář. Udělali jsme si slavnostní den, kdy jsme si vyzkoušeli pracovat ve skupinkách, plnili jsme různé úkoly a sbírali za ně klíče. Klíče jsme pak vyměnili za mapu, podle které jsme došli až k ukrytému pokladu – Slabikáři. Někteří měli problém poklad najít, ale nakonec se to všem podařilo a už z něj krásně čteme. V závěru měsíce jsme ve školní jídelně navštívili Listování s programem Myši patří do nebe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

ŘÍJEN 2016

Na začátku října nás čekal preventivní program Cestou do školy bezpečně, kde jsme si zopakovali vše o dopravní situaci po cestě do školy i domů a vyzkoušeli jsme si práci ve větší skupince. Začali jsme se učit písmenka a už čteme i slabiky. V matematice počítáme do pěti, využíváme početní divadélko i jiné pomůcky a hry. V jídelně školy jsme navštívili besedu s malířem Janem Dungelem. V rámci týdne knihoven jsme se šli poprvé podívat do knihovny a dostali jsme průkazky jako velcí školáci. Protože se v prvouce učíme o podzimu, neseděli jsme jen v lavicích, ale vyrazili jsme na procházku do přírody.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA img_1536 img_1535

 

 

ZÁŘÍ 2016

1.září se nás v 1.A sešlo 25 dětí – 12 holek a 13 kluků a nadšeně jsme se začali seznamovat se školním prostředím. Učíme se první písmenka, číslice, písničky, tvoříme a malujeme, hrajeme hry a učíme se být dobrými kamarády. Máme i našeho třídního skřítka, kterému jsme dali jméno Barvínek.

V úterý 27.9 jsme byli na sportovní akci na stadionu. Aby nás bylo pěkně vidět, dostali jsme všichni stejné kšiltovky s logem školy.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA