9. A

ŠKOLNÍ ROK 2019 – 2020

Letos máme nového spolužáka, Patrika Brezovského, takže je nás 22. Naše třída je v přízemí a je to zároveň učebna výtvarné výchovy. Naše třídní učitelka, Martina Hermanová, nás učí anglický jazyk a dějepis.

AKCE

DIVADLO POLÁRKA BRNO

13. ledna 2020

V pondělí 13. ledna jsme se vypravili do Brna do Divadla Polárka, kde jsme zhlédli představení Ve jménu republiky. Představení věnované tématu třetího odboje v 50. letech 20. století v tehdejším Československu bylo velmi poutavé.

 

LISTOVÁNÍ

7. ledna 2020

 

VÁNOČNÍ BESÍDKA

20. prosince 2019

VÁNOČNÍ TURNAJ V KUŽELKÁCH

Před Vánocemi proběhl v hodinách TV již tradiční turnaj v kuželkách. Naše třída se umístila na stupních vítězů v kategorii dívek i chlapců: mezi dívkami obsadila Paťa Raiskubová 3. místo, mezi chlapci Patrik Brezovský 2. místo a Leoš Kudělka 3. místo. Gratulujeme!

PÍSKOVÁNÍ

V úterý 10. prosince 2019 jsme si v hodině výtvarné výchovy mohli vyzkoušet techniku pískování.

PROMÍTÁNÍ FILMU „NĚŽNÁ REVOLUCE“

V pátek 15. listopadu jsme v rámci oslav 30. výročí sametové revoluce zhlédli na KD film „Něžná revoluce“. Před promítáním jsme si poslechli píseň Modlitba pro Martu a taky báseň, kterou přednesla naše spolužačka, Alžběta Vašková.

EXKURZE

TECHNICKÉ MUZEUM V BRNĚ A MOHYLA MÍRU

15. října 2019

Nejprve jsme jeli do Technického muzea v Brně, kde jsme si s výkladem průvodce prohlédli dvě expozice: Pozor, zákruta! a Ulička řemesel. Cestou na Mohylu míru jsme se zastavili na občerstvení na Rohlence. A na závěr jsme se něco dozvěděli o Napoleonovi a bitvě u Slavkova. Počasí bylo fajn, a tak se exkurze i letos vydařila.

 

 

 

 

ŠKOLNÍ ROK 2018 – 2019

Je nás zase 21. Taky máme stejnou třídní učitelku. A pořád jsme v přízemí.

NAŠE TŘÍDA

dívky: Nikola Čimerová, Eliška Kolajová, Aneta Koutná, Patricie Raiskubová, Kateřina Salvová, Kateřina Slavíková, Sára Snášelová, Eliška Svobodová, Adéla Třetinová, Nikol Vaculíková, Barbora Varmužová, Alžběta Vašková a Jana Zbořilová

chlapci: Martin Gazda, Dominik Jandásek, Leoš Kudělka, Marek Mikeska, Vojtěch Mívalt, Lukáš Repík, Štěpán Škarecký a Viktor Šťastný

NAŠE TŘÍDNÍ UČITELKA

Mgr. Martina Hermanová

NAŠI VYUČUJÍCÍ

Český jazyk                               Michaela Snášelová

Seminář z ČJ                             Miroslava Glacová

Matematika                               Eva Srkalová

Seminář z M                              Eva Srkalová

Anglický jazyk                           Martina Hermanová

Německý jazyk                          Kristýna Maradová

Dějepis                                       Martina Hermanová

Zeměpis                                     Silvie Strmisková

Přírodopis                                  Jaroslava Trnková

Fyzika                                         Vojtěch Valihrach

ICT                                              Vojtěch Valihrach

Výchova k očanství                   Miroslava Glacová

Výchova ke zdraví                      Pavla Jelínková

Hudební výchova                       Zdena Sýkorová

Výtvarná výchova                      Pavla Jelínková

Tělesná výchova                        Pavla Jelínková a Silvie Strmisková

Pracovní činnosti                       Zdeněk Hlavsa a Jarmila Koutná

 

Na začátku školního roku jsme se věnovali práci na školních pozemcích.

AKCE VE ŠKOLE

 

A poslední letošní fotka…

 

 

„VYUČOVÁNÍ“ VENKU

24. ČERVNA

Bylo horko. Takže jsme šli radši ven. Mimo jiné na Železnici 600…

 

 

VÝLET

14. ČERVNA

BRNO, LAMACENTRUM HÁDY, LABYRINT POD ZELNÝM TRHEM

Letos jsme na školní výlet vyrazili do Brna. Nejprve jsme se podívali do Lamacentra Hády, kde jsme si užili domácí zvířátka: nejen ovce, kozy a králíky, ale hlavně jihoamerické lamy, které tady na okraji CHKO Moravský kras ekologicky spásají trávu. Vyzkoušeli jsme si, že srst těchto zvířat je velmi jemná, takže vlna alpaka, která se z ní vyrábí, opravdu nekouše. Taky jsme se seznámili přímo s lamím osazenstvem centra. Lamy se nám líbily a my jim, takže jsme dostali za úkol nakrmit, osprchovat a uklidit… Pak jsme se přesunuli do centra Brna na Zelný trh, kde byly teprve nedávno otevřeny pro veřejnost zrekonstruované původní středověké sklepy. Zjistili jsme, jak vypadala středověká spižírna nebo krčma (a že se servírovaly veverky), Bětka si vyzkoušela pranýř a nakonec se nás jedenáct skoro vešlo do klece bláznů.

 

 

BRANNÝ ZÁVOD

6. ČERVNA

Všichni, kdo se zúčastnili, zaslouží pochvalu, nejvíce ale družstvo ve složení Kačka Salvová, Nikča Vaculíková, Vojta Mívalt, Lukáš Repík a Štěpán Škarecký, které obsadilo v kategorii 6. a 7. ročníků krásné 2. místo.

 

 

DIVADLO RADOST BRNO

21. KVĚTNA

představení KYTICE

 

 

DEN LINKY 155

15. KVĚTNA

Ve středu 15. května jsme se vypravili do kyjovské nemocnice na preventivní program s názvem Den linky 155. V areálu záchranné služby jsme se dozvěděli, co vše se děje, když v případě potřeby vytočíme číslo 155. Měli jsme možnost prohlédnout si vůz kyjovské záchranné služby i jeho vybavení, někteří byli na místě dokonce i „ošetřeni“ a na závěr jsme se pokoušeli resuscitovat.

 

 

PŘEDVÁNOČNÍ ŠKOLA

21. PROSINCE 2018

vánoční besídka

vyhlašování výsledků turnaje v kuželkách: Bětka Vašková z naší třídy obsadila v mladší kategorii 3. místo

 

 

VÁNOČNÍ KONCERT

6. PROSINCE 2018

CM RÉVA

 

15. LISTOPADU 2018

LISTOVÁNÍ, DRAMATIZACE BIOGRAFIE USAINA BOLTA

(Lukáš Hejlík)

 

EXKURZE

SLOVANSKÉ HRADIŠTĚ MIKULČICE

Ve čtvrtek 20. září jsme se společně s „béčkem“ vypravili na školní exkurzi do Mikulčic na Hodonínsku. Den na slovanském hradišti pro nás začal prohlídkou expozice, kde jsme se díky zajímavému výkladu pana průvodce dozvěděli vše podstatné o Velké Moravě a o sv. Cyrilu a Metodějovi. Dalším bodem programu byla soutěž O Mojmírův poklad. Rozdělili jsme se do šesti týmů a vyrazili na trať. Soutěžilo se na čas, základem ale byly vědomosti a také pohotovost při řešení dějepisných úkolů. Takže kdo dával pozor, byl ve výhodě, což ovšem někteří závodníci zjistili příliš pozdě… Nejrychlejším týmem, který zároveň odpověděl správně na všechny soutěžní otázky, byl tým ze 7. B ve složení Radim Pres, Matěj Drechsel, Jakub Lukeš, Tomáš Ryba, Matyáš Seidl a Tobiáš Sláma. Gratulujeme! Na závěr velice příjemného dopoledne pro nás byly na louce za návštěvnickým centrem nachystány hry: vyzkoušeli jsme si střelbu z luku a hru s dřevěnými špalíky, tzv. drveník.

___________________________________________________________________________________________

ŠKOLNÍ ROK 2017-2018

Postoupili jsme na druhý stupeň. Teď je z nás třída 6.A. Je nás celkem 21 (13 dívek a 8 chlapců), náš spolužák Jakub Podkalský totiž odešel na sportovní školu do Hodonína. Třídní učitelkou je Martina Hermanová, která nás učí anglický jazyk, dějepis a pracovní činnosti.

Školní rok jsme zahájili opět na hřišti a pak jsme se přesunuli do naší nové třídy v přízemí staré budovy.

NAŠE TŘÍDA

dívky: Nikola Čimerová, Eliška Kolajová, Aneta Koutná, Patricie Raiskubová, Kateřina Salvová, Kateřina Slavíková, Sára Snášelová, Eliška Svobodová, Adéla Třetinová, Nikol Vaculíková, Barbora Varmužová, Alžběta Vašková a Jana Zbořilová

chlapci: Martin Gazda, Dominik Jandásek, Leoš Kudělka, Marek Mikeska, Vojtěch Mívalt, Lukáš Repík, Štěpán Škarecký a Viktor Šťastný

naše třída na konci roku

 


AKCE VE ŠKOLE


ŠKOLNÍ VÝLET

PERMONIUM OSLAVANY

15. června

 

 

DEN ZDRAVÍ A BRANNÝ DEN

1. června

 

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ BRNO, DIVADLO POLÁRKA, KLAPZUBOVA JEDENÁCTKA

30. května

DEN ZEMĚ

7. května

 

ŠKOLNÍ AKADEMIE

27. dubna

 

 

SOUTĚŽ V PŘÍPRAVĚ BRAMBOROVÝCH SALÁTŮ

20. února

 

BRUSLENÍ V HODINĚ TĚLESNÉ VÝCHOVY

8. ledna

 

VÁNOČNÍ BESÍDKA

 

EXKURZE DO BRNA

28. října Pavilon Anthropos a Planetárium

V úterý 28. listopadu jsme se vypravili na školní exkurzi do Brna. Nikdo z 6. A nechyběl. Nejprve jsme navštívili Pavilon Anthropos, kde jsme si zopakovali učivo dějepisu ze začátku školního roku. Prohlédli jsme si jeden z nejznámějších nálezů vyhynulého australopitéka, Lucy, nakoukli jsme do jeskyně neadertálce a seznámili se i s pravěkými malbami v jeskyních Lascaux a Altamira i s populárními venušemi. Největší úspěch měl samozřejmě velmi populární model mamuta v životní velikosti. Pak jsme se přesunuli z Pisárek na Kraví horu, usadili se v pohodlných sedačkách brněnského planetária a ověřili si své astronomické znalosti u filmu „Úžasné planety“.

 

EXKURZE V PRACOVNÍM VYUČOVÁNÍ

Několik fotek z exkurze v rámci pracovního vyučování: navštívili jsme dílny pana Lopraise, pana Fridricha a pana Presa.

 

ZAHRANIČNÍ STUDENTI NA NAŠÍ ŠKOLE

25. – 29. září 2017 Projekt Edison

V týdnu od 25. září do 29. září jsme na naší škole přivítali 8 zahraničních studentů. Přijeli z Íránu, Indonésie, Gruzie, Ruska, Rumunska, Chorvatska, Německa a Mexika. Všichni nás postupně navštívili ve třídě a vyprávěli nám o své zemi. Procvičili jsme se v angličtině a dozvěděli se spoustu zajímavých věcí o tradicích, kultuře, jazyku, kuchyni a přírodě těchto států.

 

ŠKOLNÍ ROK 2016/2017

28. června

A co na závěr? Den zdraví….vyhlášení olympiády….zábavné hry….posezení v cukrárně….

16. června

V pátek 16. června jsme vyrazili na školní výlet do zábavného vědeckého parku VIDA ! Brno. Na ploše téměř 5000 m2 na nás čekalo přes 170 interaktivních exponátů. Unikátní stálá expozice je rozdělena do čtyř tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. V Divadle vědy si pak můžeme užít pravidelná představení plná zábavných pokusů. Taky jsme si vyzkoušeli některé chemické pokusy a pokusy s časem.

      

 

15. června

 

Ještě jsme si pohráli….

 

12. června

Ve čtvrtek jsme byli na besedě v knihovně.

5. června

Minulý týden jsme měli branný závod a dnes vyhodnocení. Naše hlídka získala 1. místo. Gratulujeme!

29. května

Minulý týden jsme měli barevný týden a taky jsme pracovali na zahradě.

 

17. května

Dnes jsme měli ve škole bláznivé účesy, tak se podívejte, jak to některým slušelo!

 

 

12. dubna

VELIKONOCE VE SKANZENU

Zvyky ze Slovácka od fašanku do Velikonoc jako je vynášení smrtky, nošení létečka, pletení velikonočních pomlázek, malování kraslic, šlahačka a jiné jsme si byli připomenout ve Strážnici.

6. dubna

Tento den jsme byli na programu s dravci. Vyslechli jsme poutavé vyprávění o životě a chovu dravců a viděli letové ukázky.

7. března

Dnes jsme si vytvořili s paní Vyšinkovou slepičku z marcipánu.

14. února 2017

Na tento den jsme si naplánovali karneval a soutěž o nejhezčí masku. Všem nám to moc slušelo.

10. února 2017

V týdnu od 6. do 10. února jsme na naší škole přivítali dvě zahraniční vysokoškolské studentky, které se přijely do České republiky seznámit se zvyky a kulturou naší země a zároveň se snažily formou prezentace žákům přiblížit tradiční hodnoty a kulturu svého státu. Cílem projektu Edison, který obě stážistky zaštiťuje, je vytvořit tolerantní a příznivé soužití české společnosti s různými kulturami a národy. Obě dívky byly ubytovány v hostitelských rodinách. Naylia (Rusko) a Cheryel (Tchaj-wan) měly dva dny na seznámení se s žáky 5. – 9. ročníku. Studentky se žákům v anglickém jazyce představily a i samotní žáci si procvičili své komunikační dovednosti. Od středy do pátku byly hodiny věnovány především prezentaci zemí, tedy Ruska a Tchaj-wanu.

.

25. ledna 2017

Dnes jsme měli dvě hodiny preventivní program s panem Hilčerem. Vzpomínali jsme na loňský rok, o čem jsme se bavili, na co si máme dávat pozor. Dostali jsme úkoly ve skupinách, které jsme potom spolu řešili.

 

Prosinec 2016

A na závěr roku besídka!!!! Krásné Vánoce a šťastný nový rok 2017!!!!

img_0836 img_0837 img_0838 img_0839 img_0840 img_0841 img_0842 img_0844 img_0845

V prosinci jsme měli spoustu akcí. Byli jsme na návštěvě v zubní ordinaci, kde nám úplně skvěle připomenula paní Zbořilová péči o chrup, předvedla všechny nástroje, přístroje a pomůcky, které používají. Bylo to moc zajímavé, mnohokrát děkujeme.

Dále jsme měli vánoční dílny, které se opět vydařily, návštěvnost byla bohatá. I letos přišly dívky připomenout svátek svaté Lucie.

Na schodech nám přišla zahrát paní učitelka Fridrichová známé koledy.

y.   img_0755     img_0768 img_0767 img_0766     img_0761 img_0758 img_0757 img_0756   img_0791 img_0790 img_0789    img_0785 img_0784   img_0775 img_0776    img_0780 img_0781          p1020846 p1020847  img_1824 img_1845

5. 11. 2016

Mikuláš přišel!!!!!!

img_0749 img_0750 img_0751 img_0752 img_0753 img_0754

28. 11. 2016

Dnes jsme byli na scénickém čtení knihy, kterou napsal Miloš Kratochvíl s názvem Pachatelé dobrých skutků. Michal Souček a Filip Fialka, pachatelé dobrých skutků, spolu zůstali jako nerozluční kamarádi. Nezlomily je žádné maléry ani úrazy.

img_0715 img_0716 img_0717 img_0718 img_0719 img_0721 img_0722 img_0723 img_0729

1. 11. 2016

Dnes jsme si ještě připomněli Halloween!

img_0662 img_0663 img_0664

18. 10. 2016

Dnes jsme měli besedu s vracovským rodákem panem Janem Dungelem, českým přírodovědcem, malířem, grafikem a ilustrátorem. Vyprávěl nám o jeho cestách do pralesa, bylo to velmi zajímavé i poučné povídání.

img_0617 img_0609 img_0608 img_0606 img_0605 img_0595img_0594 img_0593

5. 10. 1016

Dnes jsme měli ve škole dvouhodinový preventivní program s názvem Létající koberec. Jeho úkolem bylo uvědomit si rozdílnost lidí ve světě, žáků ve třídě.

img_0535 img_0536 img_0537 img_0539 img_0540 img_0542

3. 10. 2016

Ve vlastivědě navazujeme v dějinách na 4. ročník. Právě se učíme o baroku, tak jsme si něco k tomu namalovali a vypracovali několik pracovních listů, kde jsme se dověděli něco více o této době.

img_0528 img_0529 img_0531 img_0532 img_0533 img_0534

29. 9. 2016

Dnešní den jsme šli na sokolovnu na preventivní program s názvem „Používám mozek“. Zde jsme byli seznámeni s tím, jak efettivně při učení používat všechny smysly a kde v mozku mají své sídlo. Bylo to opravdu zajímavé a poučné.

.14508594_10205976848695316_132309654_n  14527374_10205976846055250_845489396_n 14528385_10205976848615314_152415484_n

15. 9. 2016

Dnes přijeli k nám do školy členové záchranářského týmu první pomoci, aby nám připomněli zásady ošetřování raněných. Do projektu byli zapojeni žáci pátého a osmého ročníku. Mohlí jsme si procvičit svoje dovednosti v nejrůznějších situacích.
Trénovaly se tyto dovednosti – ošetření žilního a tepenného krvácení
– transport raněných
– resuscitace
– pomoc při dopravní nehodě.

img_0465 img_0466 img_0467 img_0468 img_0473 img_0474 img_0475 img_0476 img_0477 img_0478 img_0479 img_0480 img_0495 img_0497 img_0498

7. 9. 2016

Tak začal nový školní rok, už chodíme do 5. třídy.

IMG_0459 IMG_0460 IMG_0461

ŠKOLNÍ ROK 2015/2016

 

30. 6. 2016

Tak poslední den je tu! Vysvědčení rozdáno a hurá na prázdniny! Ještě malá vzpomínka na letošní akademii.

P1070374 P1070375 P1070376 P1070377 P1070379 P1070380 P1070381 P1070382 P1070383 P1070384 P1070385 P1070386 P1070387 P1070388 P1070389

16. 6. 2016

Byli jsme na školním výletě!

Skalní mlýn, Macocha, Punkevní jeskyně, Dům přírody, vláček, lanovka…..a ten oběd! Krásný zážitek z celého dne.

IMG_0434 IMG_0435 IMG_0436 IMG_0437 IMG_0438 IMG_0439 IMG_0440 IMG_0441 IMG_0442 IMG_0443 IMG_0444 IMG_0445 IMG_0446 IMG_0447 IMG_0448 IMG_0449 IMG_0450 IMG_0451 IMG_0452 IMG_0454 IMG_0455 IMG_0456 IMG_0457 IMG_0458

10. 6. 2016

Jak nám to slušelo v různých barvách?

IMG_0397 IMG_0400 IMG_0404 IMG_0408 IMG_0433

 

2. 6. 2016

Letošní branný závod měl jednu změnu, startovali hlídky po pěti členech. Počasí nám vyšlo, tak teď čekáme, jestli některá naše skupinka získá medaili. Zastavili jsme se také na školní zahradě na našem záhonku.

IMG_0369 IMG_0370 IMG_0371 IMG_0372 IMG_0373 IMG_0374

IMG_0377 IMG_0376 IMG_0375

1.6. 2016

Den dětí jsme letos oslavili karnevalem. Při promenádě masek byly vybrány ty nejhezčí. Pak jsme si ještě zašli na zmrzlinu.

IMG_0361 IMG_0363IMG_0368IMG_0367IMG_0366IMG_0365IMG_0364

30. 5. 2016

Dnes jsme si opět vyzkoušeli jízdu zručnosti a jízdu podle značek přes křižovatku na kole. Nakonec jsme všichni získali řidičský průkaz po absolvování teoretického testu.

IMG_0355 IMG_0356 IMG_0357 IMG_0358 IMG_0359 IMG_0360

25. 5. 2016

Dnes jsme byli v knihovně. Paní knihovnice si pro nás připravila besedu o panu spisovateli Miloši Macourkovi a ukázku nových knih. Protože se blíží prázdniny, připomněli jsme si , kdy můžeme chodit do knihovny v době prázdnin.

IMG_0350 IMG_0351 IMG_0352

17. 5. 2016

Abychom si ke konci školního roku ještě zasoutěžžili, tak jsme si vymysleli soutěž nazvanou: Skládání puzzle. Každý skládá jiné se stejným počtem díků a podle pořadí obdrží body. Máme za sebou pět kol a až dohrajeme, tak vyhlásíme vítěze.

IMG_0325 IMG_0326 IMG_0327

13. 5. 2016

V pátek 13. 5. jsme jeli do divadla Radost v Brně na Čarodějnou školu. Autor napsal tentokrát původní hru s velmi přitažlivým a v současnosti nesmírně oblíbeným tématem. Hrdinkou příběhu je mladá čarodějnice, která se díky svému umění dostane ze světa čar a kouzel do světa lidí. Ve škole najde mezi svými spolužáky přátele i odpůrce, protože je trochu jiná a umí leccos jiného, než ostatní. Její příběh je tajemný, hodně napínavý, plný kouzel a triků, nechybí v něm ani humorné situace. Významnou součástí inscenace jsou – kromě působivé výpravy – také písně a hudba.

IMG_0347 IMG_0348 IMG_0349

4. 5. 2016

Dnes jsme měli ve třídě besedu na téma: Jak chránit sám sebe.

IMG_0333 IMG_0328 IMG_0329 IMG_0330 IMG_0331 IMG_0332

29. 4. 2016

Na poslední dubnový den jsme si připravili program k pálení čarodějnic, pracovní listy, letecký průkaz pro čaroděje i čarodějnice a namalovali výkres.

IMG_0322 IMG_0323 IMG_0324

18. 4. 2016

Na dnešní den jsme se chystali na výlet k rybníku do Milotic. Protože celou noc pršelo a cesta by byla asi blátivá, měli jsme připravenou variantu na špatné počasí. Ve třídě jsme počítali za jak dlouho se v přírodě rozpadne igelit, co je ozónová díra, opakovali si dopravní výchovu a jiné aktivity.

IMG_0252 IMG_0253 IMG_0254 IMG_0255 IMG_0256 IMG_0257 IMG_0277 IMG_0278 IMG_0279

14. 4. 2016

V přírodovědě jsme si vytvořili referáty. Tentokrát o rostlinách, které jsme si vybrali z ekosystémů pole, louka a park.

IMG_0249 IMG_0250 IMG_0251

6. 4. 2016

Již několik let po sobě pořádáme pyžamový a ponožkový den. Tak se podívejte, jak nám to slušelo a jak se nám spalo.

IMG_0245 IMG_0247 IMG_0248

4. 4. 2016

Dnes jsme se byli podívat na pásmo žáků 6. ročníku. Po skončení učiva o starém Řecku si připravili vystoupení, kde představili řecké bohy sídlící podle tradice na hoře Olymp.

IMG_0242 IMG_0243 IMG_0244 IMG_0239 IMG_0240 IMG_0241

16. 3. 2016

Tento týden jsme se ve čtenářských dílnách seznámili s pěti novými knihami. Vylosovali jsme si každý číslo a podle toho jsme se rozdělili do skupin. Každá skupina dostala jinou knihu, ke které jsme vytvořili plakát se základními údaji a obrázky.

IMG_0229 IMG_0223 IMG_0225 IMG_0226 IMG_0227 IMG_0228

17. 2. 2016

Dnes jsme dočetli knihu Mach a Šebestová na cestách a udělali si závěrečnou hodinu, kde jsme pracovali ve skupinách, každá vypracovala list o jedné kapitole. Vyzkoušeli jsme si také kouzelné sluchátko, kde každý vyslovil své přání.

IMG_0214 IMG_0215 IMG_0217

9. 2. 2016

Tento den jsme měli ve třídě besedu s panem psychologem Hilčerem.

IMG_0211 IMG_0210 IMG_0209

26. 1. 2016

V rámci čtenářských dílen jsme si tentokrát vzali všichni stejnou knihu Mach a Šebestová na cestách. V každé kapitole se setkáváme s výletem do nějaké vzdálené krajiny. Seznámíme se s informacemi o tomto místě na interaktivní tabuli, ukážem obrázky, zajímavosti, pustíme písničky. Máme knihu také na CD, takže při kreslení si nějakou kapitolu i poslechnem.

IMG_0208 IMG_0202 IMG_0204 IMG_0205 IMG_0206 IMG_0207

19. 1. 2016

V letošním roce máme zařazenou dopravní výchovu do vyučování, takže plníme různé úkoly, které jsou určeny hlavně pro cyklisty. Tentokrát jsme zašli do počítačové třídy a pracovali s interaktivní učebnicí dopravní výchovy.

IMG_0201 IMG_0200 IMG_0199

11. 1. 2016

Pravidelně v hodinách čtení si děláme čtenářské dílny, kde si každý teď čte knihu dle vlastního výběru. Společně diskutujem o hlavním hrdinovi, o době a prostředí, ve kterém se příběhy odehrávají.

IMG_0195 IMG_0196 IMG_0197

 

5. 1. 2016

Hurá napadl sníh! Rychle jsme to využili ve výtvarné výchově a namalovali obrázky zasněžené přírody. Doufejme, že alespoň pár dnů vydrží.

IMG_0194 IMG_0189 IMG_0190 IMG_0191 IMG_0192 IMG_0193

21. 12. 2015

Vánoční oslavy jsme začali v pátek, kdy si žáci 5. ročníku připravili pásmo koled a my jsme přidali společnou báseň. Pro žáky prvních tříd jsme vyrobili pexeso a dnes jim ho předali jako dárek. Na besídku a dárky nám dnes moc času nezbylo, tak jsme rychle připili na nový rok 2016 a spěchali na koncert Ziggiho Horvátha, který byl skvělou tečkou. Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

IMG_0175 IMG_0176 IMG_0178 IMG_0179 IMG_0180 IMG_0181 IMG_0182 IMG_0184 IMG_0185 IMG_0186 IMG_0187 IMG_0188

11. 12. 2015

V neděli je svátek sv. Lucie, takže dnes nám přišly dívky převlečené za Lucky tuto tradici připomenout.

IMG_0172 IMG_0173 IMG_0174

9. 12. 2015

Blíží se konec kalendářního roku, tak jsme si udělali ve skupinkách malý projek o ročních dobách, přiřazovali k nim věty a pracovali s nima v hodině ČJ.

IMG_0171 IMG_0170 IMG_0169 IMG_0168 IMG_0167 IMG_0166

4. 12. 2015

Dnes ve druhé hodině nás ve třídě překvapil Mikuláš s andělem a čerty. Trochu nás chválil, ale i připomínal, že jsme někdy nepozorní. Připravili jsme si pro něho společnou básničku.

IMG_0152 IMG_0148 IMG_0151

18. 11. 2015

Projekt LiStOVáNí je cyklus scénických čtení. Vybraní autoři a jejich dílo či přímo specifická kniha jsou pak před diváky interpretováni v podobě scénického čtení. Jde vždy přibližně o hodinové divadelní vystoupení, ve kterém je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo, které se v čele s mladou generací ve světě oproštěném od kultury a literatury vrací zpět k tomu, co tu bylo první – knize. Nejde o čtení oblíbených pasáží, jde o dýchající představení s rekvizitami, kostýmy, hudbou, začátkem a koncem.

IMG_0114IMG_0132 IMG_0133 IMG_0115 IMG_0116 IMG_0121 IMG_0125 IMG_0129 IMG_0130

27. 10. 2015

Na hodinu čtení jsme si připravili dramatizaci pohádky Rozum a štěstí. Vylosovali jsme si skupinky, rozdělili role a připravili drobné rekvizity. Moc se nám to líbilo.

IMG_0103 IMG_0104 IMG_0105

27. 10. 2015

Odborná přednáška veselou formou přímo na naší škole proběhla s veselým maskotem Citronem, který seznámïl děti s tím, proč je důležité jíst ovoce a zeleninu, jaké vitaminy a prospěšné látky obsahují ty nejznámější druhy. Vše probíhalo formou dialogu s dětmi. Na závěr se mohly dětí s tímto maskotem vyfotografovat.

IMG_0094 IMG_0095 IMG_0096 IMG_0097 IMG_0098 IMG_0100

22. 10. 2015

Dnes jsme měli výuku dopravní výchovy, dvě hodiny jsme si opakovali ve třídě dopravní značky, křižovatky a vybavení kola. Potom jsme šli ven na připravené dopravní hřiště a absolvovali jízdu zručnosti na kole a projížděli křižovatky podle pravidel silničního provozu. Dělali jsme chyby, proto se musíme jěště hodně učit!

IMG_0051 IMG_0053 IMG_0054IMG_0065 IMG_0055 IMG_0057 IMG_0058 IMG_0059 IMG_0061 IMG_0062 IMG_0063 IMG_0064

21. 10. 2015

Ve dnešní čtenářské dílně jsme se seznámili s knihou Kosmopohádky od Aloise Mikulky. Přečetli jsme jednu kapitolu a povidali si o ní. Knihu si můžeme ve škole půjčit a přečíst celou.

IMG_0045 IMG_0046 IMG_0047 IMG_0048 IMG_0049 IMG_0050

19. 10. 2015

Dnes jsme se byli podívat na výstavu „Naše děcko“, která byla připravena na hodový víkend. Viděli jsme tam ukázku ze života dětí v minulosti, jejich zábavu, oblečení. Také jsme navštívili Muzeum železnic Vracov.

IMG_0033 IMG_0034 IMG_0035 IMG_0036 IMG_0037 IMG_0038 IMG_0039 IMG_0040 IMG_0041 IMG_0042 IMG_0043 IMG_0044

16. 10. 2015

V přírodovědě jsme začali kapitolu o zvířatech a každý z nás vypracoval a prezentoval před třídou referát o vybraném zvířátku. Moc se nám to podařilo a byli jsme pochváleni.

IMG_0031 IMG_0030 IMG_0027 IMG_0028 IMG_0029 IMG_0026

24. 9. 2015

V letošním školním roce jsme se sešli ve stejném počtu žáků, naší třídní učitelkou je paní učitelka Peťková. Snažíme se teď vzpomenout na všechno učivo ze třetího ročníku a zopakovat si ho.

Ve čtení jsme se učili o Boženě Němcové, četli ukázky z jejich knih, pouštěli prezentace o životě a díle spisovatelky. Asi nejzajímavější byla výstavka knih, mezi kterými byly i vzácné staré výtisky a pokoušeli jsme se malovat její portrét a ilustrace pohádek.

P1110215 P1110216 P1110217 P1110218 P1110210 P1110213 P1110211 P1110214

 

 

 

 

3. A

Ve školním roce 2014-2015 navštěvuje třídu 3.A celkem 21 žáků:

13 dívek 8 chlapců
Nikola Čimerová Martin Gazda
Eliška Kolajová Leo Kudělka
Aneta Koutná Marek Mikeska
Patricie Raiskubová Vojtěch Mívalt
Kateřina Salvová Jakub Podkalský
Kateřina Slavíková Lukáš Repík
Sára Snášelová Štěpán Škarecký
Eliška Svobodová Viktor Šťastný
Adéla Třetinová
Nikol V.
Barbora Varmužová
Alžběta Vašková
Jana Zbořilová

Přestěhovali jsme do nové prostorné učebny ,která se nachází nad školní jídelnou v 1. patře MZŠ. Naše třída je plně vybavená, máme zde interaktivní tabuli, 2 počítače, magnetické tabule, nástěnky, poličky, knihovny a skříně s úložným prostorem.

V letošním školním roce nás čeká plavecký výcvik v krytém bazénu v Ratíškovicích. Plavání začíná ve středu 1. října 2014. Budeme absolvovat 10 lekcí.
Plavání (září – prosinec)

 

NOC S ANDERSENEM

V pátek 27. 3. 2015 večer se uskutečnila pro žáky 3. ročníku naší školy v městské knihovně jako každoročně Noc s Andersenem.
Po přivítání dětí paní knihovnicí vystoupily s programem dívky z 8. a 9. tříd . Zahrály dětem pohádku O princezně Jasněnce a létajícím ševci od Jana Drdy, jehož 100. výročí nar. si letos připomínáme. Tím vytvořily příjemnou atmosféru pro další povídání na pohádkové téma . Následovaly zábavné hry a soutěže , bylo přichystáno občerstvení . S napětím ovšem každý očekával tolik obávanou stezku odvahy kolem místního hřbitova. Po návratu ze stezky odvahy zpět do knihovny propukl mejdan s diskotékou. Po naprostém vyčerpání a večerní hygieně ještě děti mohly vyslechnout pohádky na dobrou noc .
V sobotu 28.3. ráno si každý uklidil své věci, potom dostal snídani : čaj a koblihu z pekárny od Niklů. A protože nás překvapilo krásné slunečné počasí , mohly děti vyjít ven před knihovnu a barevnými křídami malovat na chodník pěkné obrázky . Pak už pro své děti přicházeli rodiče a všichni spokojeně odcházeli domů …

Březen -měsíc čtenářů 2015 019 Březen -měsíc čtenářů 2015 029 Březen -měsíc čtenářů 2015 037 Březen -měsíc čtenářů 2015 040

 

BAREVNÝ TÝDEN

 

2.6.2015 jsme se společně se 3.B vydali na cestu do pravěku – školní výlet do DINOPARKU ve Vyškově . Viděli jsme nejen dinosaury , ale také pravěká zvířata v ZOO koutku .