Olympiády 2017 – 2018

Výsledky

Tělesná výchova

Zátopkův půlmaraton – 4.10. 2017 (Hroznová Lhota)
2. místo v kategorii městských škol (celkem 12 škol)
Zátopkova pětka – 6. 10. 2017 (Hroznová Lhota)
4. místo v kategorii městských škol (celkem 4 školy)
Florbal
Okrskové kolo 16. listopadu 2017 Dambořice
1. místo (celkem tři družstva), postup do okresního kola
Okresní kolo 22. listopadu 2017 Hodonín
4. místo (celkem čtyři družstva)
Nohejbal
Okrskové kolo 13. prosince 2017 Kyjov
mladší žáci – 2. místo (celkem 4 týmy)
starší žáci – 1. místo (4 týmy), postup do okresního kola
Okresní kolo 19. prosince. 2017 Velká nad Veličkou
1. místo (5 týmů)
Velická laťka veskoku vysokém 22. 3. 2017 – Velká nad Veličkou
Družstvo A – 5. místo/Družstvo B – 11. místo( 14. družstev)

Mladší žákyně:
Šterclová Jana – 125 cm(11. místo)/ Kaňovská Kristýna – 120 cm(12. – 17.)
Mladší žáci:
Lukeš Ondřej – 140 cm(5. – 7. místo)/ Seidl Matyáš – 130 cm(15.)
Starší žákyně:
Kulendová Kateřina – 135 cm(3. místo)/ Gasparová Lucie – 120 cm(17. – 18.)
Starší žáci:
Loprais Matěj – 150 cm(7. – 10. místo)/ Šebesta Josef – 150 cm(11.)

Dějepis

Dějepisná olympiáda 16. ledna 2018 Purkyňovo gymnázium Strážnice
Lukáš Klimek (7. B) – 38. místo (celkem 42 účastníků)
Cyrilometodějská olympiáda 23. ůnora 2018 Mikulčice
mladší kategorie – Petra Hroudná 3. místo, Michaela Chmelíčková 10. místo, Nikol Vaculíková 14. místo (celkem 15 účastníků)
starší kategorie -Jan Šmýd  3. místo, Adam Zanca  4. místo a Filip Novotný  17. místo (celkem 39 účastníků)
Díky těmto  výsledkům získal tým ze 7.A v soutěži škol 1. místo.
Historiáda: 3. a 4. května 2018 Železný Brod
Čtyřčlenné družstvo – Adéla Išová, Michal Šmýd, Daniel Chvostal, Jan Šmýd – 3. místo (14. účastníků) v kategorii základních škol, celkově 12. místo (ve splečném hodnocení ZŠ a gymnázií)
O Mojmírův poklad (soutěž probíhala celý školní rok, vyhlášení 20. června 2018) –  Mikulčice
Družstvo A. Kůrová, D. Bělohoubek, D Cudař, M, Bábík, D. Ungermann, D Chvostal, A. Zanca, P. Milde, F. Novotný – 3. místo(38 družstev)

Matematika

Matematická olympiáda  – Hodonín  ZŠ U Červených domků
9. ročník  24. ledna
Josef Šebesta – 9. místo (36 účastníků)
Matematický klokan –  výsledky z cokresu Hodonín
kategorie CVRČEK: Adam Tomešek – 3. místo(1302 účastníků)
kategorie KLOKÁNEK: Libor Stdénka  – 4. místo (1281 účastníků)
kategorie BENJAMÍN:Daniel Chvostal – 6. místo (945 účastníků)
kategorie KADET: Josef Šebesta – 9. místo (760 účastníků)
Pythagoriáda – Hodonín (29. a 29. května )
5. ročník : Amálie Eiflerová – 8. pořadí (60 účastníků)
6. ročník: LukášRepík -12. pořadí, Štěpán Škarecký – 13. pořadí(50 účastníků)
7. ročník: Petr Dočkálek, Filip Novotný, Adam Zanca – 7. pořadí (57 účastníků)

Český jazyk

Olympiáda z ČJ  29. ledna – Hodonín ZŠ Očovská
Markéta Smejkalová – 8. místo (30 účastníků)
Recitační soutěž 2. března – Hodonín
Adéla Išová – 3. místo

Anglický jazyk

Olympiáda z AJ  15. února – Gymnázium Hodonín
mladší kategorie: Dan Bělohobek –  8. místo (15 účstníků)
starší kategorie: Adéla Išová  – 2. místo (20 účastníků)

Zeměpis

Zeměpisná olympiáda 20. února  – ZŠ Rohatec
7. ročník: Adam Zanca – 1. místo (18 účastníků)
8. ročník: Jan Mezihorák – 17. místo (18 účastníků)
Krajské kolo 28. 3. 2018 — Ped. fakulta MU Brno
Adam Zanca se umístil na 7. místě(15 soutěžících)

Přírodopis

Biologická olympiáda – ZŠ Vančurova
Kategorie D – 6. a 7. ročník -12. dubna : 14. místo Filip Novotný, 17. Místo Tobiáš Tománek (28 účastníků)
Kategorie C –  8. a 9. ročník -23. dubna : 8. místo zuzana Šebestová, 18. místo Kateřina Kulendová (26 účastníků)