Jsou zobrazeny články z rubriky Ostatní

Tvorba pomůcky do ČJ na počítačích

V úterý 14. 5. se třída 5. A zaměřila na rozvoj digitálních kompetencí. Během tří vyučovacích hodin si každý žák vytvořil svou pomůcku do českého jazyka pro určování druhů zájmen, kterou pak bude používat v hodinách.

Nejprve si každý do Wordu vypsal jednotlivé skupiny druhů s příslušnými zájmeny, a následně pak graficky upravil dle své fantazie. Pomůcku vytiskl a zalaminoval.

Zobrazit celý článek

Praha stověžatá

Když jsme poprvé vkročili na půdu pražského hlavního nádraží, řekli jsme si: “Jé, velkoměsto”. To jsme, ale ještě vůbec netušili, co nás čeká, například naše první cesta pražským metrem. Vstoupili jsme do metra a hned jsme slyšeli neznámý hlas oznamující: “Ukončete výstup a nástup, dveře se zavírají”. A opravdu se hned zavřely. Byl to pro nás velký nezvyk, vše bylo na nás moc rychlé. Nakonec jsme všichni cestu metrem zvládli a společně vystoupili na správné zastávce Pankrác. Byl pro nás úspěch, že se nikdo neztratil. Následně jsme prošli přes nákupní středisko Arkády Pankrác k našemu ubytování v klubu Amfora. Po krátkém odpočinku jsme šli zpět na metro a vydali se na putování Prahou.

Zobrazit celý článek

HISTORIÁDA V TEPLICÍCH

„Kdo přejde po mostě minulosti s hrdostí a pokorou, najde na jeho konci moudrost.“

Historiáda je jedinečná týmová soutěž pro žáky, kteří mají rádi dějepis. Během dvoudenního klání se žáci nechají unést do světa minulosti a soutěží v různorodých disciplínách. Od archeologických hádanek po historické kvízy, každý tým má možnost ukázat své znalosti a týmovou spolupráci. Historiáda není jen o soutěžení, ale i o objevování fascinujících příběhů a událostí, které formovaly dějiny naší země.

Zobrazit celý článek

Pohár rozhlasu

Tak opět po roce jsme vyrazili do Hodonína na atletickou soutěž Pohár rozhlasu. Tento rok nám počasí moc nepřálo. Chvílemi mrholilo, chvílemi pršelo vydatněji a jen občas se déšť zcela utišil. Nepřízeň počasí nás však neodradila, abychom se „porvali“ o dobrý výsledek v následujících disciplínách: běh 60m, běh 600m (dívky), běh 1000m (chlapci), skok daleký, skok vysoký, hod kriketovým míčkem a štafetový běh. Žáci za své výkony získávají body, ty se sčítají a vyhrává družstvo, které dosáhne nejvyššího počtu bodů. Dívky dosáhly vynikajícího výsledku, neboť obsadily 3. místo z celkového počtu 12 škol. Chlapci se umístili na místě devátém (z 13 škol). I když je to soutěž družstev, přesto bych chtěla zmínit i některé výsledky jednotlivců:

Zobrazit celý článek