2. A

Školní rok 2023/2024

ŘÍJEN 2023

Návštěva knihovny

Projekt “ Živočichové na podzim“ a návštěva farmy

 

Čeština a matika

 

ZÁŘÍ 2023

A jsou z nás druháci.

Učíme se o větě a rádi čteme.

Dopravní výchova

Školní rok 2022/2023

ČERVEN 2023

Den zdraví – vyzkoušeli jsme si ošetření zlomenin, krvácení, popálenin i masáž srdce.

Vyrazili jsme na výlet do Brna na výstavu Šmoulů a moc jsme si to užili.

Na školním hřišti proběhl sportovní den, kdy jsme si zahráli spoustu pohybových her.

V knihovně jsme byli pasování králem a královnou na čtenáře.

Zvládli jsme branný závod a pak jsme si opekli špekáčky. Jeden z našich týmů skončil na 3.místě v naší kategorii.

Vyzkoušeli jsme si různé druhy her a stavebnic v kulturním domě.

KVĚTEN 2023

 

Protože se blížil svátek našich maminek, nachystali jsme pro ně překvapení v místním pekařství-cukrářství paní Harnošové. Děkujeme za milou zkušenost.

Vyzkoušeli jsme si práci s 3D pery a ozoboty.

Navštívili nás děti z mateřské školy – budoucí školáci.

Koncem měsíce jsme slavili blížící se Den dětí – koncert skupiny Réva, hasičská technika na školním dvoře a hry a soutěže na školní zahradě.

DUBEN 2023

Před velikonočními prázdninami jsme se zabývali projektem Zdravé zoubky. Učili jsme se o zvířátkách a jejich rodinkách. Udělali jsme si výlet do Veselí nad Moravou, kde jsme se účastnili programu o broucích. Celý měsíc jsme zakončili čarodějnickým učením.

 

 

BŘEZEN 2023

V březnu jsme navštívili dvě kulturní akce, Kočkohrátky s kočičkou Ťapičkou v místní knihovně a divadelní představení Maxipes Fík v Kyjově. Vyzkoušeli jsme si práci na tabletech, v pracovních činnostech korálkování a v matematice stavby z kostek. V rámci prvouky a českého jazyka jsme zaseli semínka řeřichy, pozorovali, jak klíčí a rostou, zaznamenávali jsme si růst řeřichy do tabulky a nakonec jsme ji ochutnali.

 

ÚNOR 2023

Stavíme ze stavebnic v pracovních činnostech. V českém jazyce propojujeme velká a malá písmena, čteme ve dvojicích a odměnou je nám další díl našeho „Pepy“. Velmi se nám líbila ukázka parkouru v tělocvičně a na „Den účesů“ jsme byli skvěle připraveni.

LEDEN 2023

V tělocviku si rádi hrajeme s padákem. Na procvičování prstíků je stále oblíbená plastelína a tvoření z ní. Užili jsme si i  „Den dvojčat“ a hlavně poslední den v lednu, kdy jsme byli na „listování“ a pak jsme dostali naše první vysvědčení.

PROSINEC 2022

Prosinec se u nás ve třídě nesl v duchu adventu, Mikuláše a příprav na Vánoce. Přestože jsme měli z návštěvy Mikuláše velký respekt, vše dobře dopadlo. Zvládli jsme si udělat celý projektový den „Škola pro andílky“. Navštívily nás i Lucky a my jsme si užívali předvánoční atmosféru, zkoušeli „péct“ vanilkové rohlíčky z plastelíny, vyrobili si betlém i vánoční svícen. Zažili jsme předvánoční zpívání koled na schodišti i vánoční besídku ve třídě s příjemnou atmosférou a spoustou dárečků.

 

 

LISTOPAD 2022

V listopadu jsme se pustili do písmenek už ve velkém stylu. Skládali jsme je, modelovali, četli, psali, tvořili. Navštívili jsme knihovnu a užili jsme si svátek sv.Martina.

 

ŘÍJEN 2022

Na začátku října jsme navštívili divadelní představení Včelí medvídci. Celý měsíc říjen se u nás ve třídě nesl v duchu podzimu. Udělali jsme si výstavu ovoce a zeleniny, zahráli si pohádku O řepě, oslavili Svátek stromů, naučili se některé stromy poznávat a taky jsme hodně zkoumali listy. V matematice už krásně porovnáváme čísla do 5 a učíme se sčítat. Umíme už tři nová písmenka a dokonce je skládáme do slabiky.

 

ZÁŘÍ 2022

  1. září se stalo 24 dětí žáčky 1.A.  11 holek a 13 kluků se společně s třídním maskotem Pepou bude učit číst, psát a počítat.