LiStOVáNí

V pondělí 11. března jsme v naší škole přivítali herce a autora Listování a Gastromapy Lukáše Hejlíka, herečku Petru Bučkovou a herce Městského divadla Brno Alana Novotného, kteří nám v rámci Listování přiblížili dvě knihy.

Dětem prvního stupně představili knihu Petry Soukupové Bertík a čmuchadlo,

starší žáci se seznámili s knihou Mikaela Olliviera Život k sežrání. Jejich vystoupení bylo velice zdařilé, děti byly vnímavé, dobře se bavily a spolupracovaly s herci.

 

 

Více se dozvíte v článku.

Hlavním hrdinou knihy Bertík a čmuchadlo je devítiletý chlapec Bertík, žije se svou maminkou, která si našla nového přítele, Bert mu říká Rypouš. Tuto životní změnu nese velmi těžce, pomůže mu tajemný tvor – mluvící zvíře čmuchadlo.

Kniha Život k sežrání vypráví příběh Bena, který žije s matkou na předměstí Paříže, chodí na sedmiletý gympl, je sice v pohodě, ale bojuje s nadváhou. Je to knížka o hladu, pubertě, první lásce a snech.

A co je LiStOVáNí? Projekt, který představuje každý měsíc zajímavé a aktuální knihy. Vybraní autoři a jejich dílo je před diváky interpretováno známými herci v podobě scénického čtení. Jde přibližně o hodinové divadelní vystoupení, ve kterém je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo, které se v čele s mladou generací ve světě oproštěném od kultury a literatury vrací zpět k tomu, co tu bylo první – knize. Listování má své počátky v Českých Budějovicích, kde v roce 2003 proběhlo v místním knihkupectví jeho první představení.