Polsko 2024

V termínu 16. a 17. května 2024 se žáci devátých ročníků naší školy vydali na nezapomenutelný výlet do Polska. Během dvoudenního putování jsme měli možnost poznat historii a krásy tohoto fascinujícího sousedního státu.

První zastávkou našeho výletu bylo centrum Krakova, kde jsme navštívili historické památky jako Wawel a univerzitu. Procházka uličkami tohoto nádherného města nám otevřela okno do minulosti a ukázala nám bohaté kulturní dědictví Polska…

Dalším bodem naší cesty byl Solný důl Wieliczka, který nás ohromil svou jedinečnou krásou a historií. Prozkoumali jsme podzemní chodby a komory vytesané do soli, které nás vtáhly do světa tajemství a dovedností horníků z minulých dob.

Avšak nejdůležitějším a nejsilnějším zážitkem celého výletu byla návštěva koncentračního tábora Osvětim a Březinka. Tato tragická kapitola historie nás hluboce zasáhla a připomněla nám důležitost vzpomínání na oběti druhé světové války. Procházka tímto památným místem nás utvrdila v odhodlání bojovat proti nenávisti a zachovávat mír a toleranci ve světě.

Naše ubytování bylo zajištěno v pohodlném hotelu Krakus, kde jsme po náročném dni na výletě našli zasloužený odpočinek a po společné večeři a snídani i sílu pro další dobrodružství.

Celý výlet do Polska byl nejen poučný, ale také emotivní a inspirativní. Děkujeme všem, kteří se podíleli na jeho organizaci, za nezapomenutelné zážitky a vzpomínky, které nás budou provázet po zbytek našich životů.