Jsou zobrazeny články z rubriky Ostatní

Vracovský slavíček

Ve čtvrtek 21. března se v jídelně Masarykovy základní školy uskutečnila již tradiční pěvecká soutěž Vracovský slavíček. Letos se jí zúčastnil rekordní počet 40 soutěžících.

Zpěváčci soutěžili v pěti kategoriích. V první se představili naši nejmladší – prvňáčci, ve druhé kategorii jsme slyšeli druháčky a třeťáčky, ve třetí kategorii vystoupili žáci čtvrtých a pátých tříd, čtvrtou kategorii tvořili žáci šestých a sedmých tříd a pátá kategorie patřila žákům osmého a devátého ročníku.

Soutěžící si mohli vybrat píseň lidovou nebo píseň populární, hudebního doprovodu písní se ujali vyučující hudební výchovy paní učitelka Zdena Sýkorová, paní učitelka Veronika Presová a pan učitel Roman Kouřil, zpěváčky lidových písní doprovodil hrou na housle pan David Vašulka, případně zpěváci zpívali při nahraném hudebním podkladu a ti velmi šikovní se doprovodili na klavír, kytaru nebo housle sami.

V porotě letos zasedly: paní zástupkyně ředitele školy Hana Maňasová, paní učitelka Miroslava Glacová a paní asistentka Petra Koníčková.

Pro všechny zpěváčky byla připravena malá pozornost a pro medailisty každé kategorie hodnotný dárek.

Video z generálky níže:

 A jak to všechno dopadlo?

Zobrazit celý článek

24. ROČNÍK VELICKÉ LAŤKY

Dne 19.3.2024 se konal ve Velké nad Veličkou závod ve skoku vysokém. Naše škola se toho závodu účastní už pár let.

Soutěží se v kategorii družstev i jednotlivců. My jsme poskládali dvě družstva A( Adam Juřík, Matěj Iš, Nikola Letovská, Rozálie Jarůšková) a družstvo B( Kryštof Semmler, Stella Šimková, Martin Lunga, Viktorie Lopraisová).

Soutěž byla napínavá a výkony vyrovnané. A jak to dopadlo?

Zobrazit celý článek