Olympiády a soutěže 2018 – 2019

Tělesná výchova

Přespolní běh Hodonín – 26. září 2018.
Mladší žáci (R. Pres, L. Repík, P. Korček, P. Bábík, T. Ryba – délka tratě 2km) se umístili na 11. místě (z 14).
Mladší žákyně (S. Macúchová, K. Salvová, E. Juříková, N. Snášelová, B. Jagošová – délka tratě 1,5km) obsadily 9. místo (z 14).
Starší žáci (D. Šimek, O. Zmeškal, M. Amler, F. Fridrich, O. Lukeš – délka tratě 3km) v silné konkurenci skončili na nepopulárním 4. místě (z 13).
Starší žákyně (B. Slavíková, A. Macúchová, A. Lopraisová, K. Kulendová, K. Kaňovská – délka tratě 1,5km) zvítězily (z 14) a postoupily do krajského kola, které se opět konalo v Hodoníně. Zde obsadily 6. místo (z 6).
Pohár Emila Zátopka Hroznová Lhota – 3. říjma 2018
Štafetový závod : 2. místo z 13 škol
Florbal  Dambořice – 15. listopadu 2018 : 2. místo z pěti družstev (J. Vávra, F. Fridrich, D. Šimek, O. Zmeškal, O. Lukeš, J. Jandásek,  J. Mezihorák, D. Ungermann, P. Milde, A. Zanca, M. Amler, okrskové kolo.
Nohejbal  okrskové kolo v Miloticích – 22. listopadu
Mladší žáci (A. Slavík, A. Podhorský, J. Loprais a P. Bábík): 4. místo z pěti škol.
Starší žáci (O. Zmeškal, J. Jandásek, F. Fridrich a J. Vávra): 1. místo, postup do okresního kola.
– okresní kolo Velká nad Veličkou – 11. prosince 2018: 4. místo ze čtyř týmů.
Velická laťka – 21. března 20019
Družstvo A ( Salvová Kateřina, Seidl Matyáš,iKulendová Kateřina, Fridrich Filip) – 5. místo.
Dužstvo B (Ryba Tomáš, Chmelíčková Michaela, Slavíková Barbora, Šimek Dominik)- 15. místo
(celkem 15 družstev).
Pohár rozhlasuHodonín – 7. a 10. května
mladší žáci (6. a 7. třída):
dívky  – 10. místo(13 družstev)
chlapci – 6. místo(13 družstev)
starší žáci (8. a 9. třída):
dívky  – 4. místo(12 družstev)
chlapci – 6. místo(12 družstev)
Nejlepší výkony:
T. Ryba – 60m – 1. místo (z 36)
T. Ryba – skok daleký – 5. místo (z 38)
A. Macúchová – 60m – 1. místo (z 36)
K. Kulendová – skok vysoký – 5. místo (z 30)
A. Lopraisová – 800m – 4. místo (z 30)
D. Vrážel – 60m – 4. místo (z 31)
D. Vrážel – skok daleký – 3. místo (z 30)
McDonaldś Cup okrskové kolo Veselín/Moravou (žáci 1. – 3. třída) –  10.května
1. míst (čtyři družstva) a postup do okresního kola.
McDonaldś Cup okresní kolo Hroznová Lhota – 15. května
4. místo (šest družstev)

Dějepis

Dějepisná olympiáda: okresní kolo ve Strážnici – 7. ledna 2019
Tobiáš Tománek – 15. místo, Jan Šmýd – 37. místo (44 účastníků)

Cyrilometodějská olympiáda v Mikulčicích  – 22. února 2019
mladší žáci
Petra Hroudná – 1. místo
Michaela Chmelíčková – 11. místo(29 účastníků)
1. místo v kategorii družstev ( celkem 10 družstev)
starší žáci
Petr Dočkálek – 6. místo, Jan Šmýd – 8. místo, Lukáš Klimek – 16. místo (40 účastníků)
4. místo v kategorii družstev (celkem 11 družstev)
Historiáda Lomnice nad Popelkou – 25. a 26. dubna
4. místo v soutěži družstev (P. Hroudná, J. Zbořilová, J. Šmýd, M. Šmýd) – clkem 14 družstev

Český jazyk

Olympiáda z ČJ: okresní kolo v Hodoníně – 29. 1. 2019
Karolína Semmlerová: 5. místo (30 účastníkú)
Recitační soutěž v Hodoníně – 20. března 2019
Soutěžili: v první kategoriiNicole Hájková, v druhé Thea Šmýdová, ve třetí Marek Loprais a v nejstarší kategorii Zuzana Šebestová V každé kategoii se udělovala jen první tři místa, na které nedosáhli, v každé kategorii soutěžilo 20 – 25 soutěžících.

Zeměpis

Zeměpisná olympiáda v Rohatci – 20. 2. 2019
Petra Hroudná (mladší žáci): 3. místo(22 účastníků)
Adam Zanca (starší žáci): 4. místo(21 účastníků)

Anglický jazyk

Olympiáda z anglického jazyka(Gymnázium Hodonín) – 21.2.2019
Alžběta Vašková (mladší kategorie): 13. místo (17 účastníků)
Zuzana Šebestová (starší kategorie): 21. místo (24 účastníků)

Matematika

Matematická olympiáda: okresní kolo v Hodoníně – 9. dubna 2019
6. ročník
Petra Hroudná  – 6. místo
Adam Slavík – 10. místo (43 účastníků)
8. ročník
Petr Dočkálek – 4. místo
Daniel Chvostal – 6. místo (36 účastníků)

Přírodopis

Biologická olympiáda: okresní kolo v Hodoníně – 10. a 16. dubna
ml. kategorie:
Nikol Vaculíková 14. místo, alžběta Vašková 17. místo(24. účástníků)
st. kategorie:
Zuzana Šebestová 15. místo, Filip Novotný 21. místo (23 účastníků)