Jsou zobrazeny články z rubriky Školní akce

VÍDEŇ

V sobotu 1.6.2024 jsme se žáky 2. stupně navštívili Vídeň. Jednodenní výlet pořádala škola spolu se Spolkem rodičů při Masarykově ZŠ Vracov. Přestože v poledne trochu pršelo, počasí nám jinak přálo. Navštívili jsme zahrady paláce Schönbrunn, Gloriette – vyvýšené místo v zámeckém parku, odkud je krásný výhled na město, prošli jsme se historickým centrem Vídně, zhlédli jsme památník Marie Terezie a palácový komplex Hofburg. Věděli jste, že celý komplex zahrnuje 16 křídel a 17 dvorů? Další zastávkou byl Stephansdom, se svými 136 metry nejvyšší chrám Rakouska, nahlédli jsme do venkovního ustájení lipicánů, kteří jsou využíváni pro umění klasického jezdectví Španělské školy, jež se dochovalo v původní podobě od renesance až do současnosti, prohlédli jsme si také augustiniánský kostel, který byl svědkem svatby císařovny Sissi a císaře Františka Josefa. Další zastávkou byl Hundertwasserhaus, známá architektonická turistická atrakce. V neposlední řadě jsme navštívili také vídeňský zábavný park Prater – cíl cesty mnohých. Díky paní průvodkyni jsme nebyli ochuzeni ani o zajímavosti z kuloárů habsburské monarchie.

 

Zobrazit celý článek

Drumbeny

V pátek 31.5. do naší tělocvičny zavítal pan Zdeněk Roller a společně s ním jsme si zahráli na bubny – drumbeny. Prostřednictvím hudby jsme procestovali Evropu, Afriku a Austrálii, zabubnovali jsme si rytmy z celého světa a zazpívali české lidové písničky. Vytvořili jsme jedinečné rytmické improvizace a na vlastní uši slyšeli výsledky naší spolupráce. Rozhodně to stálo za to.

 

Branný závod

I tento rok jsme na naší škole pro všechny žáky školy uspořádali branný závod. Soutěž družstev se konala ve čtvrtek 23. května. Žáci si mohli vyzkoušet, jak na tom jsou nejen vědomostně, ale i fyzicky. Trať, kterou absolvovali žáci prvního stupně měla délku 1,5 km a druhého stupně 3 km. Na stanovištích pětičlenné hlídky plnily úkoly. Nejprve to bylo stanoviště, kdy žáci stříleli ze vzduchovky (žáci z přípravky až třetí třídy se trefovali do plechovek), druhé stanoviště prověřilo vědomosti žáků, třetí zastávka byla zaměřena na zdravovědu, trefování granátem na cíl byl úkol na stanovišti číslo čtyři a poslední stanoviště bylo skákání přes švihadlo. Medaile získaly hlídky, které měly v součtu nejméně trestných bodů a zvládly trasu nejrychleji. Po skončení závodu měli žáci možnost si v „Březíčku“ opéct špekáčky.

Zobrazit celý článek

Karneval v družině

V pátek 8. března se ve sportovní hale uskutečnil každoroční dětský karneval pořádaný školní družinou. Připravený odpolední program byl skutečně bohatý. Na začátku akce proběhlo taneční vystoupení na oblíbenou písničku My jsme žáci z 3. B. Následovala promenáda masek, během které se představili všichni zúčastnění. Program vyvrcholil diskotékou s klaunem. Všichni si odpoledne užili.

Zobrazit celý článek