Školní ples

V poslední únorový páteční večer se žáci osmých a devátých tříd proměnili v elegantní mladé slečny a chlapce a na Školním plese vystoupili s tradiční polonézou.

Tanečnice oblékly krásné bílé šaty doplněné o drobnou vínovou květinu na zápěstí pravé ruky, tanečníci se předvedli v černém společenském oděvu a bílém motýlku pod krkem. Polonézu s žáky natrénovaly paní učitelky Glacová, Maradová a Navrátilová. Velký kus práce odvedl také žák 9. B Filip Mezihorák, který uplatnil své profesionální taneční dovednosti.

Polonéza otevřela celý ples, poté následoval, jak už bývá zvykem, valčík s rodinnými příslušníky, pokračovala volná taneční zábava, jíž se aktivně účastnili přítomní hosté, a nechyběla ani bohatá bombola.

Žáci devátých tříd se v průběhu večera na scéně ukázali ještě se třemi vystoupeními, které samostatné secvičili. Skupina 9.A společně zatancovala, holky z 9.B předvedly kreativní choreografii a kluci z 9.B všem vyrazili dech s velmi originálním a vtipným číslem, během kterého zvládli tancovat, zpívat i parodovat známé filmy a seriály.

Celý večer se nesl v duchu příjemné atmosféry a pestré taneční zábavy.

O organizaci i zajištění letošního Školního plesu se postaral Klub přátel školy. Byl to první ročník v jejich režii a vydařil se na výbornou. Všem zúčastněným patří velký dík.